F ČO HOVORIA FARBY: RUŽOVÁ - DISCOVERINGGLAM

ČO HOVORIA FARBY: RUŽOVÁ


 Ahojte Glam rodinka.

Na mojom youtube kanály som chcela spustiť novú sériu videí z názvom ČO HOVORIA FARBY. Ale kvôli Amélii sa mi nedá a musím na nejaký čas asi youtube nechať tak. V tejto sérii videíí som Vám chcela ukázať 5 outfitov v danej farbe a povedať Vám význam danej farby. Ono nič nie je nemožné a možno sa časom k tomu dostanem, no zatiaľ Vám prinášam aspoň malý článok a jeden outfit v RUŽOVEJ farbe. Čiže dnes začínam sériu na blogu: ČO HOVORIA FARBY, respektíve ČO HOVORÍ RUŽOVÁ FARBA. 

RUŽOVÁ: vznikla zmiešaním bielej a červenej. Verte či nie ale táto farba spolu z červenou bola do 20 roku minulého storočia považovaná za mužskú farbu. Ak chcete vyzerať luxusne tak túto farbu kombnujte z bielou, čiernou. striebornou a šedou. Ak si však oblečiete pastelovú farbu tak si k nej vyberte výraznejšie farby, ako modrá a zelená.  V letných mesiacoch je určite obľúbená viac sýta ružová, ktorá podčiarkne aj ten najjednoduchší outfit. Ružová farba zobrazuje lásku, živosť, energiu, nebezpečenstvo, hnev, zmyselnosť, nadšenie a vášeň. Jej vínový odtieň predstavuje luxus a eleganciu. Na organizmus má dráždiaci stimulujúci účinok, ktorý vplýva na krvný obeh. Údajne zvyšuje telesnú teplotu a pomáha tiež pri tvorbe adrenalínu. 

Na ružovej je najzaujímavejšie to, aké široké spektrum existuje a ako veľmi sa menia naše pocity v závislosti od každého nového odtieňa. Ružová, ktorá sa blíži k červenej, zvyšuje srdcový tep a symbolizuje ambície a energiu. Ak do nej však primiešame viac bielej, stáva sa z nej pastelová ružová, ktorá je ideálna do detských izieb a ďalších priestorov, kde chceme navodiť pocit pokoja a pohody. Stačí si teda vybrať svoj odtieň, ktorý korešponduje s tým, ako sa chcete cítiť!

NOSÍTE RUŽOVÚ FARBU? MÁTE JU RADI ALEBO STE JEJ NEPRIŠLI NA CHUŤ?

OOTD: HATS: CCC
DRESSES: EOBLECENIE.COM
BAG: BONPRIX
SANDALS: GATE


CONVERSATION

14 comments:

 1. Super článek! Těším se na další barvy. Růžová jako mužská barva? Tak to je hodně zajímavé. Nevadí mi, také si ji občas vezmu :)
  Leník

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Já má mám moc ráda starorůžovou barvu, pudrovou. Ta je má oblíbená. Výrazně růžové nosím v létě třeba korále nebo nalakované nehty. Přítelkyně mého syna má v této ostře růžové i dlouhý kabát a moc se mi to na ní líbí. Měj se hezky, zdraví Tě Lenka
  www.babilenka.cz

  OdpovedaťOdstrániť
 3. You wear pink in a cool way! Love this dress!
  xoxo
  Lovely
  www.mynameislovely.com

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Jako malá byly doby, kdy jsem růžovou nosila pořád, takže nastal čas v období puberty, kdy jsem ji nenáviděla! Pak se mi začala zas vracet do šatníku, teď už mám různé odstíny růžové :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja som ju tiež milovala lôen s tým rozdielom že ja som mala aj ružové vlasy :D

   Odstrániť
 5. Nádherné šaty! Dokonalé na leto :)

  Petra z FRENCHSTYLE | Sleduj ma aj na Instagrame

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Teda, ty šaty i jejich barva jsou božské, úplně tě vidím někde na večerní procházce u moře. Skvěle ti sedí!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem :) Tie šaty som použila na piknik v parku dokonca :D

   Odstrániť
 7. Moc krásné šaty : Já pár růžových kousků v normálním šatníků mám, ale víc si užívám růžovou při sportu. Mám růžová sportovní trika, čelenky, boty... :)

  OdpovedaťOdstrániť